Chciałabym zacząć biegać

Chciałabym zacząć biegać, ale nie mam doświadczenia. Czy trzeba robić coś specjalnego żeby zacząć? Zaczynać jakąś rozgrzewką? W zasadzie nawet nie wiem czy bieganie jest dla mnie, mam zadyszkę zaledwie gdy muszę dobiec do autobusu.

Zapytał w Sierpień 1, 2016 w Bieganie.
Dodaj komentarz
4 Odpowiedź(i)

Słuchaj nie przejmuj się tym, że nie masz doświadczenia! Ja zaczynałem biegać 3 lata temu, kiedy byłem jeszcze grubaskiem, który codziennie jadł chipsy. Przebiegnięcie kilometra było dla mnie życiowym wyzwaniem! A dzisiaj jestem szczupły, nawet trochę umięśniony. Biegam i trenuję cross fit i w końcu dobrze się ze sobą czuję. 

Odpowiedział w Sierpień 1, 2016.
Dodaj komentarz

Najważniejsze to żeby zacząć. Ja robię tak, że po prostu na początku przez jakieś 5-10 minut biegam bardzo wolno, wręcz truchcikiem. Nie musisz mieć jakiś specjalistycznych ubrań, ale warto zainwestować w dobre buty żeby nie niszczyć stawów. No i lepiej nie biegać po twardych chodnikach tylko gdzieś w parku.

Odpowiedział w Sierpień 1, 2016.
Dodaj komentarz

Bieganie jest meeega odprężające. Lubię się pozytywnie zmęczyć po całym dniu siedzenia w pracy. Ja bym ci radziła biegać podczas słuchania twojej ulubionej muzyki, to dodaje powera. No ale żeby słuchać muzyki to musisz mieć jakąś saszetkę żeby schować tam telefon czy mp4. Nie trzymaj telefonu w ręku, bo jak ktoś na ciebie wpadnie to już po nim.  Po telefonie, nie po człowieku : P

Odpowiedział w Sierpień 1, 2016.
Dodaj komentarz

Nie bądź faja Lola bieganie to nie podróż na Marsa. Ubierz buty, wyjdź z domu i biegnij tyle ile możesz. Najważniejsze jest zaparcie i konsekwentne bieganie. Rezultaty przyjdą z czasem. Tylko nie zaczynaj treningów od biegania po chipsy 😉

Odpowiedział w Sierpień 1, 2016.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.