Jak wyrzeźbić mięśnie?

Ostatnio zastanawiałam się nad tym czy dobrze planuję swoje treningi. W sumie gdy zaczynałam ćwiczyć dwa lata temu to moim głównym celem było schudnięcie. Miałam ponad 10 kg nadwagi i bardzo chciałam je zrzucić. Minęły dwa lata, schudłam w sumie łącznie 14 kg i można powiedzieć, że już jestem szczupła. Jestem dumna z tego co zrobiłam, jednak ostatnio moja sylwetka stanęła w miejscu. Nie chcę już więcej chudnąć, natomiast pragnę aby moje mięśnie stały się bardziej widoczne. Wiem że nabrałam dużo siły i że te mięśnie na pewno są, jednak wcale ich nie widać. Zwiększyłam wysiłki ale nic z tego. Wydaje mi się że chyba mój wcześniejszy trening nie będzie w stanie dać mi takich wyników jakbym chciała. W sumie jakby nie patrzeć to przede wszystkim robię kardio – bieganie i rower. Do tego chodzę na zajęcia z fitnessu., jakieś absy i w ogóle co niby działa przede wszystkim na wyrobienie mięśni. Co robię źle a co dobrze? Chciałabym mieć umięśnione brzuch, uda i pupę. 

Zapytał w Grudzień 21, 2016 w Rzeźba.
Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Skoro osiągnęłaś już swój cel, którym było schudnięcie, to nie możesz liczyć na to, że stare ćwiczenia będą dobre na nowe wyzwania. Skoro chcesz wyrzeźbić swoje ciało, to musisz całkowicie zmienić swoje ćwiczenia, bo nie będą one skuteczne. 

Może też masz słabą dietę? Aby mięśnie rosły to muszą mieć z czego, może być tak że dostarczasz im zbyt mało białka. A przecież ciągle mówię innym że to nie problem iść kupić kurczaka w Biedronce i przygotować coś białkowego i lekkiego!

Odpowiedział w Grudzień 21, 2016.
Dodaj komentarz

w życiu nie wyrzeźbisz mięśni robiąc takie kardio.

no chyba że zaczniesz biegać sprinty i jeżdzić sprinty rowerem. 

wystarczy spojrzeć na sylwetki biegaczy na 100 m i na 1000 m – ci na setkę są umięśnieni jak woły, ich mięśnie są duże, natomiast długodystansowcy to szczuplacy o ile nie chucherka.

Odpowiedział w Grudzień 21, 2016.
Dodaj komentarz

Musisz postawić na trening siłowy! Jeśli chodzisz na fitness to na pewno masz możliwość ćwiczenia z hantelkami. Bierz je ZAWSZE efekty będą świetne. Myślisz że jak trenują tyłki te wszystkie laski z instagrama, które mają pośladki jak bochny chleba? Przysiady ze sztangą! W zaszadzie ćwiczenia możesz robić takie same byle z większym obciążeniem. Basen niby rzeźbi sylwetkę, ale trzeba by chodzić na niego bardzo często, myślę że minimum to 3 razy w tygodniu i intensywnie trenować, aż do zmęczenia mięśni. Jednak ja bym chyba porzuciła tą dyscyplinę, bo ona i tak chyba najbardziej rozbudowuje plecy, barki i ramiona

Odpowiedział w Grudzień 21, 2016.
Dodaj komentarz

nie ma nic lepszego niż laseczka na siłowni, która wyciska porządne ciężary! 

Odpowiedział w Grudzień 21, 2016.
Dodaj komentarz

odpuść sobie te kardiosy i idź na porządną siłownię i zacznij wyciskać, bo bez tego to nici

no i szóstka weidera jeśli chcesz ładny brzuch

Odpowiedział w Grudzień 21, 2016.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.