najpierw masa czy rzeźba?

ostatnio kumpel zamieszał mi w głowie, gdyż powiedział mi że on najpierw robi rzeźbę a dopiero potem masę. cały zdziczałem jak mi tak powiedział, no bo jak to, ciągle tylko słyszę o tym że najpierw trzeba zbudować masę aby mieć co rzeźbić, a on na odwrót o.O koleś wygląda dobrze, ma spore mięśnie i jest dosyć postawny, ale na pewno nie gruby. skoro on jeszcze nie zaczął masować to będzie wyglądał jak zwierze… jak przy nim wyglądam jak kretyn z brzuchem. może w jego metodzie coś jest, skoro wygląd lepiej ode mnie? ćwiczę 3 razy w tygodniu, łapę mam już nawet dużą, uda też, ale brzuch jak nie chce wyglądać dobrze tak ciągle nie wygląda. a moze moje treningi sa w jakis sposob nieskuteczne, albo ja jestem na nie oporny?

Zapytał w Grudzień 21, 2016 w Masa.
Dodaj komentarz
7 Odpowiedź(i)

najwyraźniej masz za dużo tkanki tłuszczowej aby móc rzeźbić brzuch, najpierw powinieneś pocisnąć w kardio

Odpowiedział w Grudzień 21, 2016.
Dodaj komentarz

Ale wiesz, że masa to nie znaczy po prostu wrzucanie w siebie jedzenia jak popadnie, tylko zamianę proporcji pomiędzy ilością tkanki tłuszczowej a mięśniowej? W końcu mięśnie są o wiele cięższe od tłuszczu, dlatego przybieramy na masie (bądź nie tracimy kilogramów na wadze, a leci nam z centymetrów)

Odpowiedział w Grudzień 21, 2016.
Dodaj komentarz

To podpytaj kumpla o jego plan treningowy, może razem moglibyście ćwiczyć skoro on ma takie dobre efekty i ty też chcesz wyglądać jak to sam powiedziałeś jak „wierzę” 😀 

Odpowiedział w Grudzień 21, 2016.
Dodaj komentarz

Według mnie problem zawsze leży w diecie. Jeśli będziesz jadł zbyt dużo kalorii i mało białka to nie zwiększysz masy mięśniowej, a z tłuszczu też nie schudniesz. Musisz odpowiednio zbilansować swoją dietę do celu jaki chcesz osiągnąć. Ogranicz węgle i tłuszcze na rzecz białek, które zresztą są zdrowe. Nie rezygnuj jednak całkowicie z tłuszczy ani węgli bo możesz sobie zrobić krzywdę! Obydwie grupy są bardzo ważne dla naszego zdrowia. I jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to odstawiaj wszelkie łakocie, chipsy i inne podgryzadła!!!

Odpowiedział w Grudzień 21, 2016.
Dodaj komentarz

Skoro facet jest postawny to nie musiał robić masy aby moc zacząć rzeźbić swoje ciało. To w sumie dobrze, że nie próbował zmasować za bardzo bo potem mógłby mieć problem z przerobieniem tego. Kiedy skończy swój aktualny trening będzie mógł zobaczyć czy jest zadowolony z efektów i jeśli nie, to zawsze będzie mógł podbudować trochę masy.

Odpowiedział w Grudzień 21, 2016.
Dodaj komentarz

jeśli masz brzuszek to tylko rzeźba, nawet nie próbuj sobie dokładać kalorii, bo tylko przytyjesz, kalorie to powinieneś wręcz ograniczyć…..

Odpowiedział w Grudzień 21, 2016.
Dodaj komentarz

zainwestuj w zdrowe żywienie i dobre białko, nie da się strasznie zmasować jedzą brokuła i kurczaka, a to na pewno porządnie odżywi twoje mięśnie, wiem że może to nie są najtańsze produkty ale czasami wystarczy zrobić sobie zapas gdy zobaczy się dobrą promocję w gazetce promocyjnej i tyle, załadować zamrażalnik kurczakiem i brokułem, a potem tylko wyciągać

Odpowiedział w Styczeń 11, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.